Metrážové Koberce  

Oživení barev vašeho koberce

Po octu sáhněte ve chvíli, kdy chcete oživit barvy svého zašedlého koberce. Připravte si roztok z 20 mililitrů octa a 1 litru vody. Roztokem vydrhněte koberec, ale snažte se, aby byl pouze vlhký, nikoliv promáčený. Směs nechte působit 20 minut, vysušte ji suchým hadrem a nakonec koberec vysajte.

Metrážové koberce jsou známy pro své skvělé izolační vlastnosti. Tím, že kryjí celou plochu podlahy, dobře kumulují teplo a šetří náklady na vytápění. Také výborně zvukově izolují. Nejenže spolehlivě tlumí kročejový hluk, ale rovněž vytvářejí příjemné akustické podmínky v místnosti. Koberce máme skladem v šířích 2m (není běžná šíře), 3m, 4m, 5m

Koberce smyčkové:
Plocha koberce, po níž chodíme, je v případě smyčkových koberců tvořena, jak už asi všechny napadne, malými smyčkami upevněnými k podkladu. Smyčka, která někomu může připomínat i uzlík, zvyšuje odolnost koberce, proto je takový typ podlahové krytiny vhodnější do místností s náročnějším provozem a vysokou zátěží.

Koberce střižené:
Střižený vlas, nebo také střiž, má stejný základ jako kobercová smyčka, kdy následně dojde k jejímu přestřižení. Tímto jednoduchým krokem se celkově změní kvalita a charakter koberce. Při výrobě jsou všechna vlákna zarovnána na stejnou délku, což dodává dojem kompaktnosti a jednoty.

Koberce zátěžové:
Zátěžový koberec představuje již podle názvu odolnou podlahovou krytinu, která se užívá v prostorech s vysokou mírou provozu a kontinuálním prouděním lidí. Nejedná se však jen o podlahu vhodnou pro komerční prostory a kanceláře, zátěžové koberce jsou vhodný i k využití pro domácnost.